ЗИМА БЛИЗЬКО

ЗИМА БЛИЗЬКО

Даремно ми вважаємо неминучими осінньо-зимово-весняні інфекції. Чи не захворіти восени і взимку можна, і потрібно прагнути це робити. Всі ми чули про профілактику, тільки чомусь не проводимо її. А профілактика полягає в комплексі дій, спрямованих на створення умов, несприятливих для вірусів і корисних для імунітету. Розглянемо ці дії по пунктам.

 1. Правильно харчуємося. Вірусам не все одно, що ми їмо. Доведено, що якщо людина захоплюється солодким, то більш схильний до нападу патогенних мікроорганізмів. Сахароза є живильною речовиною для безлічі жителів мікросвіту. А ось їжу, що містить білки, віруси не люблять: м’ясо, курку, рибу. У пісне час в цьому відношенні корисні рослинні продукти з високим вмістом білка (бобові – квасоля, горох). Віруси також не переносять, коли «хазяїн» їсть залізовмісних їжу (м’ясо, гречку, гранати та інше).
 2. Тримаємо тіло в теплі, особливо ноги. Віруси люблять, коли ми переохолоджуватися, це створює сприятливі умови для їх розвитку. Виходячи на вулицю, стежте за тим, щоб одяг відповідав погоді. Приділіть особливу увагу рукам, ногам, голові і попереку. Небезпечно носити короткі куртки, що не закривають спину.
 3. Моєму руки. На руках ми переносимо незліченну кількість мікроорганізмів, в т.ч. хвороботворних. У період епідемій важливо часто мити руки. Але це не повинно стати нав’язливою ідеєю, оскільки вірус може передатися і повітряно-крапельним шляхом.
 4. Промиваємо ніс і очі. Вхідними воротами для вірусів в основному є слизові носа і очей. Доведено, що часте промивання носа і очей морською водою або фізіологічним розчином солі здатне захистити організм від інфекцій і допомагає не захворіти в період осінньо-зимових епідемій грипу. Морську воду для цього можна придбати в аптеці. Промивання слизових ефективно проводити від 2 до 6 разів на день, особливо після відвідування громадських місць.
 5. Позбавляємося від шлаків і токсинів. Зашлакованості організму породжує застійні явища. Віруси обожнюють розмножуватися в таких умовах. Щоб «помити» свій організм, потрібно пити більше рідини, їсти багаті клітковиною продукти (каші, фрукти) і не отруюватися новими порціями токсинів. До останніх відносяться, наприклад, різноманітні хімічні речовини в продуктах харчування: барвники, ароматизатори, консерванти, підсилювачі смаку, стабілізатори та інше.
 6. Більше гуляємо. Свіже повітря прекрасно загартовує наш організм, важливо тільки відповідне погоді одягатися. Чи не переохолоджуватися, але і не перегріватися. Корисно і в житло пускати свіже повітря, регулярно провітрюючи кімнати, особливо перед сном.
 7. Приймаємо контрастний душ. Це ще один спосіб гарту, який тренує і зміцнює наші судини, робить їх стійкими до дії вірусів.
 8. Робимо зарядку. Зарядка допомагає позбутися від тих же застійних явищ, зміцнює м’язи, покращує кровообіг. Помічено, що спортивні люди хворіють набагато рідше.
 9. Приймаємо вітаміни. Вітамінно-мінеральні комплекси підтримають всі системи організму в період імунодефіциту. Багато вітаміни є антиоксидантами, а також зміцнюють судинні стінки. Це надзвичайно корисна властивість в протистоянні вірусам.
 10. П’ємо корисні природні напої. Журавлинний морс, імбирний чай з лимоном і медом, настій череди і інші корисні напої внесуть свою лепту в захисні механізми імунітету і допоможуть не захворіти цієї осені і взимку.
 11. Отримуємо якомога більше позитивних емоцій. Віруси люблять сльози. Стреси блискавично пригнічують імунітет. Варто почати турбуватися, образитися або посваритися з кимось, чекайте нападу вірусу. Навпаки, посмішка, доброзичливість і позитивне ставлення до всього, що оточує і трапляється, зміцнюють наш захист. Постарайтеся в цілях власної безпеки тримати свій емоційний стан під контролем. Привчайте себе більше посміхатися і радіти навіть дрібницям.
 12. Їмо фрукти. Фрукти багаті клітковиною, очищає кишечник і сприяє зростанню його нормальної мікрофлори. А ще фруктові плоди – джерело мінералів і вітамінів. Вибирайте сезонні фрукти, вирощені в нашій країні. Екзотичні плоди краще залишити до святкових днів, а на кожен день віддати перевагу місцеві яблучка і груші. Щоб фрукти приносили користь, потрібно їх правильно їсти.
 13. Шануймо цибулю і часник. Ці багаті фітонцидами природні засоби є потужними антибіотиками. Кожен день в період епідемій рекомендується з’їдати 1 зубчик часнику. Можна розрізати його на частини і ковтати, як таблетку, запиваючи водою. Це допоможе позбутися від різкого запаху, хоча в ароматі часнику, що виходить від людини, не може бути нічого поганого.
 14. Чи можна додатково приймати рослинні репеленти з асортименту Fitoproduct.

Поєднуючи всі зазначені вище поради, ви зможете значно підвищити свої шанси на перемогу в боротьбі з вірусами, а можливо і зовсім не захворіти в наступаючі холоду осені і зими. Приємною вам профілактики!

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ПЕРЕДЗВОНІТЬ МЕНІ
+
Передзвоніть мені!